ЗНО - перешкода чи можливість?

ЗНО - перешкода чи можливість?

21 жовтня 2019 | Вероніка Генкул |

У кінці навчального року кожного учня очікує складання тесту, який у багатьох викликає страх та хвилювання. Проте чи справді ті три літери такі страшні, як про них говорять? Якщо ти все ще переконаний у цьому, ця стаття саме для тебе!

Мене звати Вероніка. Я контент-менеджер проекту “На всі двісті”, зараз навчаюся в УКУ. Складала ЗНО з української мови та літератури у 2018 році (198 балів), а тепер маю своїх учнів, яким допомагаю підготуватися до ЗНО якнайкраще! А ще у лютому 2019 року навіть створила унікальний місцевий проект “ЗНОбачення: Майстерня підготовки до ЗНО”.

До ЗНО з української мови та літератури я готувалася самостійно 1,5 роки. Я завжди знала і вірила, що можу досягнути всього сама, тому до репетиторів не ходила жодного разу.

Готувалася я цілком серйозно, подекуди навіть занадто серйозно. Часто відмовлялася від пропозицій друзів зустрітися чи кудись поїхати, завалила себе книгами та почала відчувати постійний головний біль… То чи варто було так категорично обмежувати себе у задоволеннях? Однозначно ні!

Проте тут є й друга сторона медалі. Якщо б я не готувалася, думала, що “пролетить”, “я й так розумна”, можливо, я б не була тут, де я є зараз, не вступила б у кращий університет країни, не була б частинкою “На всі двісті”... Усе в нашому житті пов’язано і закономірно, ніщо не стається просто так, навіть якщо це тривалий процес, такий як підготовка до ЗНО.

Хочу дати декілька порад та ЗНОхаків зі свого досвіду.

Що для тебе важливіше?

Передусім визнач пріоритети для себе, для свого майбутнього. Якщо у тебе вже є робота своєї мрії, або ти збираєшся вступати в університет за кордоном чи в рідному місті, де не потрібні високі бали, тоді інтенсивна та напружена підготовка тобі аж ніяк не потрібна. Я серйозно.

Це не означає зовсім не готуватися, не означає не пройти всі тести ЗНО з минулих років, означає лиш те, що готуватися ти можеш не так багато як той, хто хоче вступати до престижного університету, як-от УКУ чи Могилянка, де справді потрібні високі бали.

Твоєму мозку потрібен відпочинок!

Перша моя порада - який із двох варіантів ти б не обрав, завжди знаходь час не тільки для навчання, але й для відпочинку! Відомо, що тільки коли наш мозок відпочиває, то засвоює потрібну інформацію.

ЗНО - не перешкода, а можливість.

Ти маєш полюбити те, що ти вчиш, читаєш і опрацьовуєш. Збагачувати свою мову і полиблювати свої знання з неї - це не тільки фантастично потрібно, але й неймовірно цікаво.

Під час підготовки я дізналася багато нового (нариклад, усіма “улюблені” наголоси), незвичайного (цікаві методи запам’ятовування інформації, милозвучні слова, неймовірні факти із життя митців) та навіть кумедного (меми та картинки, за якими можна запам’ятати імена героїв твору і т.д.).

Які ресурси допоможуть тобі?

На що справді хочу звернути увагу, це правильний підбір ресурсів. Моєю помилкою було те, що я накупила всі можливі книги до підготовки до ЗНО і хотіла осягнути неймовірну кількість матеріалу.
Так робити зовсім неправильно, готуючись до тестування.

Із підручників варто обрати 1-2 (я б радила серію підручників Авраменка) і онлайн-ресурси (Інстаграм, телеграм-канали, сайти), де б ти міг постійно проходити тести та спілкуватися із майбутніми абітурієнтами.

Скажу відверто, у свій час сайт “На всі двісті” (тоді ще “200балів”) мені надзвичайно допоміг, а також канал “На всі двісті” на YouTube (особливо відео про власне висловлення). Це дійсно унікальна можливість для тебе, ти можеш користуватися таким величезним обсягом інформації, яка є у вільному доступі, та таким якісним і корисним контентом, що надає “На всі двісті”. Скористайся цим шансом!

Не хапайся за все одразу!

Також раджу чергувати свою підготовку із різних предметів: наприклад, понеділок, середа і п’ятниця - дні для англійської мови, бо тобі вона дається найгірше, вівторок і четвер - для української мови та літератури, а математику ти знаєш як свої п’ять пальців, тому у суботу вирішуватимеш тільки тести! Тобі не потрібно хапатися за все одразу. Повинен бути певний план і режим підготовки, який ти намагатимешся виконувати.

Без практики нікуди!

Дуже важливо не тільки вчити новий матеріал чи повторювати старий, а закріплювати все практикою! Тести, тести і ще раз тести! Оскільки саме тестова частина - це 90% твого балу на ЗНО, знайди всі тести минулих років (ось тут ти можеш пройти їх онлайн) або скористайся нашими ексклюзивними тестами, розробленими точно за цьогорічною програмою ЗНО.

Пам’ятай, що твій результат залежить тільки від тебе. Не від твого репетитора, шкільного вчителя чи батьків, а САМЕ ВІД ТЕБЕ! Став собі цілі та досягай їх! Вір у свої сили та знання.

Не хвилюйся, тому що переживаннями ти точно не піднімеш своїх балів. Будь впевненим та цілеспрямованим, дізнавайся щось нове та зустрічайся з друзями.

Використовуй свої можливості та ті, що дає тобі світ. І тоді, можу сказати, із впевненістю: “У тебе все вийде на всі двісті!”

Контакти Вероніки тут.


ЗНО Поради Лайфхаки Історія успіху

Коментарів: 0