10 питань про реєстрацію на ЗНО-2020

10 питань про реєстрацію на ЗНО-2020

17 жовтня 2019 | Вероніка Генкул |

Цього року ЗНО вже проводитимуть 13-ий раз, і процедура реєстрації стає дедалі простішою. УЦОЯО вводить багато інновацій та з кожним роком намагається покращити процес ЗНО. Тож у цій статті ти знайдеш відповіді на найпоширеніші запитання та основну інформацію про ЗНО-2020.

1. Як зареєструватися на ЗНО?

Переважно викладачі та адміністрація у навчальних закладах контролюють процес підписання та подання документів учнями до Регіонального Центру оцінювання якості освіти та відправляють централізовано пакет із документами від навчального закладу. Комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО керівники закладів освіти можуть надсилати до 17 березня 2020 року.

Якщо ж ти хочеш зробити це самостійно, необхідно перелік документів відправити цінним листом поштою.

2. Чи треба реєструватися в Інтернеті?

Так, реєстраційну картку необхідно сформувати за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися». Зауваж, що одним з перших кроків є обрання категорії особи.

Якщо ти у 2020 році завершуєш навчання в закладі загальної середньої освіти (школа, гімназія, ліцей тощо) – твоя категорія «Випускник закладу загальної середньої освіти 2020 року».

Якщо ти є учнем (студентом, слухачем) закладів професійної (професійно-технічної) освіти і здобуваєш в поточному році повну загальну середню освіту, – твоя категорія «Учень (слухач) закладу професійної (професійно-технічної) освіти».

Якщо ти є студентом закладу вищої освіти (коледж) і здобуваєш в поточному році повну загальну середню освіту, – твоя категорія «Студент закладу вищої освіти».

Якщо ти вже маєш атестат (здобув повну загальну середню освіту в попередні роки), незалежно від того, де ти навчаєшся зараз (чи продовжуєш навчатися), – твоя категорія «Випускник минулих років».

Якщо ти навчаєшся у закордонному закладі освіти та здобуваєш в поточному році повну загальну середню освіту, – твоя категорія «Випускник, який здобуде в 2020 році повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти».

3. Коли можна зареєструватися на ЗНО?

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року триватиме з 03 лютого до 24 березня.

4. На скільки предметів можна зареєструватися?

Загальна кількість вибраних навчальних предметів не повинна перевищувати чотирьох.

Серед них може бути лише одна іноземна мова.

5. Які документи треба надсилати?

  • копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що в паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишайте порожнім. У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ[1].

Якщо виникли проблеми з отриманням паспорта громадянина України, радимо для розв’язання питань щодо реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні звернутися до адміністрації закладу освіти. Нагадуємо, що інформацію про механізм реєстрації учнів, які не мають паспорта, для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Керівникам закладів освіти», доступ до якого – за допомогою логіна та пароля, наданих закладу освіти регіональним центром оцінювання якості освіти.

  • дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
  • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти, де ви навчаєтеся.

У разі необхідності також підготуй:

  • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
  • копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, і документ, що підтверджує цю причину (для тих, хто має на це право відповідно до розділу VI Порядку)

6. Отже, треба зробити копії документів, роздрукувати готову заяву і підготувати 2 фотки?

Майже. На копіях документів випускник має написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

7. Куди надсилати документи?

На адресу Регіонального центру, до якого належить твоя область. Центри й адреси дивися ТУТ.

8. Як я дізнаюся, що мене зареєстрували на ЗНО?

Протягом 3 тижнів тобі прийде Сертифікат про реєстрацію.

9. А якщо я щось зроблю не так?

а) Тобі надійде повідомлення про проблеми, які ти зможеш усунути до 19 березня.

б) Якщо протягом 3 тижнів з дня відправлення документів тобі не прийшов Сертифікат чи повідомлення, зателефонуй у свій Регіональний центр (телефони – ТУТ).

10. Мені можуть відмовити в реєстрації?

Тобі може бути відмовлено в реєстрації (перереєстрації) для участі в зовнішньому оцінюванні на підставі:

  • ненадання документа(ів), що підтверджує(ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
  • надання недостовірної інформації;
  • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на участь у зовнішньому оцінюванні;
  • відправлення реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації (особі, яка в період реєстрації не подавала реєстраційних документів) або перереєстрації;
  • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
  • неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку.

У разі прийняття рішення про відмову в реєстрації (перереєстрації) тобі буде надіслано витяг із протоколу засідання регламентної комісії, у якому буде зазначена причина відмови. Якщо ти можеш усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, до 24 березня 2020 року, створи нову реєстраційну картку, скориставшись сервісом «Зареєструватися», сформуй пакет реєстраційних документів та надішли його на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або передай до закладу освіти, у якому навчаєшся (якщо складатимеш ДПА у формі ЗНО).

Особа, якій відмовлено в реєстрації (перереєстрації), має право оскаржити рішення регламентної комісії протягом чотирнадцяти календарних днів із дня завершення реєстрації, подавши апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.

Якщо учасник через певні причини не зможе взяти участь у зовнішньому оцінюванні, він повинен до 16 квітня 2020 року надіслати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти раніше отриманий Сертифікат і заяву про відмову в реєстрації.

А ЩЕ…

Будь-хто порадить тобі не затягувати і зібрати документи якомога швидше, надіслати їх і зі спокійною душею вирушати в дорогу – готуватися до ЗНО!

Це ти можеш робити, наприклад, з нашими відеуроками.

Bon voyage! :)

Інформацію частково взято ізУкраїнського центру оцінювання якості освіти


ЗНО Поради ЗНО-2020

Коментарів: 0

Схожі статті