Багатьом охочим складати ЗНО з української відомо, що у творчому завданні має бути 200 слів, вступ і висновки, а також приклади з історії та літератури, цитати. Хтось відмовляється дотримуватися цих умов, хтось може вжити всі п’ять вивчених цитат, проте не доречно. А все це віднімає дорогоцінні бали від вашого результату. Сьогодні я розкажу вам, де знаходити афоризми і цитати для творчого завдання, і як їх вчити.
В Інтернеті на запит “афоризми” пошукова система видасть вам безліч сайтів і блогів на цю тему з тисячами гарних слів і статусів для контакту. Також і в соціальних мережах з’явилися групи і сторінки, де кожен охочий може розмістити вислів, який йому до вподоби. Але будьте ОБЕРЕЖНІ!!! На випадкових сайтах афоризми можуть бути написані з помилками, або навіть не належати вказаному автору. До того ж, такі сайти, переважно, містять купу реклами і є не зручними в користуванні. Тому я вибрала для вас три давні й перевірені сайти з цитатами, яких вам з головою вистачить для підготовки до написання творів.
1. Вікіцитати
– відгалуження Вікіпедії з добіркою цитат відомих людей, в тому числі, відомих українців, як, наприклад, нашого президента (цікаво, що потік влучних виразів на цій сторінці закінчується у 2010 році:)). Також там знайдете прислів’я народів світу, цитати з літературних творів і навіть трохи цитат з кіно.
aphorism.org.ua
— найповніший і найзручніший, як на мене, україномовний ресурс з афоризмами і цитатами, а також прислів’ями, приказками, народними прикметами і тостами.:)
3.Крилаті вирази в Бібліотеці української літератури.
Афоризми тут згруповано по темах, в кожній з яких можна вибрати собі кілька найкращих виразів. Дуже раджу зазирнути також до афоризмів Сковороди, оскільки вислови Григорія Савича, як і приклади з його життя, чудово пасують різноманітним творчим завданням (цей дядько приносить удачу, пам’ятаю, сама його цитувала на своєму ЗНО:))
МОЯ ПОРАДА:
Заведіть собі невеликий записничок– зробіть це просто зараз або купіть завтра – переглядайте вище згадані сайти (їх всього 3, це не займе у вас багато часу, але їх буде більше, ніж достатньо) і виписуйте тільки такі афоризми:
1) з якими ви абсолютно згодні;
2) які вам дуже подобаються;
3) які ви точно запам’ятаєте.
Не варто витрачати час на вислови, які, звичайно, розумні, але які мало що значать для вас. Старайтеся вести свій блокнотик тематично, і вибирати до кожної теми якомога меншу кількість афоризмів, але якомога більш влучних і цікавих. Не забувайте, що у творчому завданні ви маєте показати ще й свою оригінальність.
__________________________________________
Готові цитати в Інтернеті – це, звичайно, дуже корисно. Але це не єдине джерело гарних цитат.
Виписуйте до записничка цитати, на які ви наштовхуєтесь щодня – не лінуйтеся занотовувати хороші слова з книжок, які ви читаєте як у школі, так і для себе, а навіть і з фільмів – не з дурненьких комедій і бойовиків, звичайно, а з таких, що надихають, біографічних, драматичних. Знайдені і виписані особисто слова ви однозначно краще запам’ятаєте, і цитата такого типу звучатиме природно і невимушено, що цінують при перевірці творчих завдань.
Не забувайте вірші, які ви вчили напам’ять у школі! Повторіть їх, бо вони часто підходять до тем творів ЗНО. А римована цитата у вашому творі виглядатиме дуже красиво.:)
А ще ефектно виглядає, коли ви напишете: “Моя бабуся в дитинстві вчила мене: …”. Цитати з вашого особистого життя теж будуть до речі, якщо вони вдало підібрані до теми.
__________________________________________
Читайте і виписуйте до записничка влучні слова, але й старайтеся й самі. Може, найкращі слова будуть сказані вами?;)
Дивіться ще класні знімки Ейнштейна.