Як зосередитися на навчанні: 12 практичних порад

Як зосередитися на навчанні: 12 практичних порад

16 квітня 2020 | Анна Огойко |

Частенько буває, що ніби вже третю годину сидиш над твором, а не написано ще й половини. А ще купу рівнянь і вправ з англійської зробити…

Очевидно, щось заважає. Що саме? Як зосередитися на навчанні, щоб вчитися швидко й ефективно, а також мати час для прогулянок і розваг? Ось 12 порад для навчання, які можуть спрацювати!

1. Ідеальне місце

Навіть якщо ваша міська бібліотека не така модна, як у Нью-Йорку, це може бути саме те тихе та впорядковане місце, де нічого не відволікає.

Знайдіть своє ідеальне місце, щоб зосередитися на навчанні.

Найкраще, якщо там буде тихо і світло, а ще там не має бути речей, які відволікають: комп’ютера (якщо він вам не потрібен для навчання), мобільного телефону (особливо, смартфона), телевізора… Багато комфорту дає впорядкований письмовий стіл і дуже зручний стілець.

2. Підготовка матеріалів

Зберіть усі необхідні матеріали, ручки, олівці, маркери перед тим, як сідаєте вчитися.

Щоб коли спаде на думку геніальна ідея, було, чим записати.

3. “Перекуски”

Захопіть “перекуски”.

Не працюють енергетичні напої чи кава – діють недовго і викликають залежність.

Працюють горішки, фрукти, сухофрукти – це прості і ефективні джерела вуглеводів – і обов’язково вода, що насичує мозок киснем і запускає його роботу.

4. Короткі перерви

Робіть коротенькі перерви.

Я роблю такі 10-хвилинні перерви кожну годину. У цей час зробіть щось зовсім відмінне від навчання, відпочиньте, зробіть фізичні вправи, полийте квіти, зателефонуйте другу, але не читайте і не користуйтесь комп’ютером під час перерви. Користуйтеся годинником чи будильником і чітко вирішіть для себе: ці 50 хвилин я вчусь, а ці 10 – відпочиваю.

5. З технікою чи без неї?

Використовуйте комп’ютер та іншу техніку мінімально.

Це, можливо, одна з найбільших загроз зосередженого навчання. Правила такі:

  1. Якщо вам для навчання не потрібен комп’ютер – вимкніть комп’ютер.
  2. Якщо вам потрібен комп’ютер, але не Інтернет – вимкніть Інтернет.
  3. Якщо вам таки треба Інтернет – відкрийте чистий браузер (тільки для навчання), закрийте всі зайві програми та вкладки, вимкніть сповіщення.

І не намагайтеся заґуґлити все, що треба для навчання – шукайте в підручниках (там інформація перевірена), пишіть твори самі (розвивайте креативність!)

6. Колектив

Вчіться разом з кимось.

Це дуже ефективно і весело, однак обирайте партнера для навчання уважно: він чи вона має бути не менш амбітна особа, ніж ви, а також не відволікати вас від навчання (тому найкращий друг, хлопець чи дівчина у цьому не найкращі).

7. Завдання

Робіть список завдань.

Напишіть список того, що вам треба зробити, для того, щоби правильно розрахувати час і зосереджуватися у певний момент лише на чомусь одному. А зроблені справи потім так приємно викреслювати!

Кожен день = чиста сторінка для списку завдань

8. Мотивація

Мотивуйте себе!

Подумайте, який результат чекає на вас, якщо ви зможете зосередитись на навчанні? Ви знатимете щось корисне, напишете добре контрольну або навіть і ЗНО, що дасть вам можливість потрапити не в посередній ВНЗ.

Зацікавте себе у темі, яку вивчаєте, хоча б самі собі створіть відчуття, що ви любите тему, над якою працюєте.

9. Нагороди

Вигадуйте винагороди.

Поводьтеся з собою, як із маленькою дитиною, продуктивність якої значно зростає, коли її хвалять і винагороджують. Пообіцяйте собі шоколадку, похід у кіно чи день без навчання за досягнуті успіхи.

Яку винагороду ви пообіцяєте собі за 190+ балів на ЗНО?

10. Розподіл часу

Не відкладайте до останнього.

Чим швидше вам треба щось зробити, тим більше ви будете нервуватися і відчувати нестачу часу. Дуже важко робити так завжди, проте майте уявлення того, як легко можна зробити справу частинами, а важко – за один раз.

11. Сова чи жайворонок?

“Хто зранку встає…” – це речення не може закінчитися погано 🙂

Спробуйте вчитися зранку.

Наука доводить, що мозок найкраще працює у ранкові години. Тож спробуйте якось прокинутися на годину раніше, ніж завжди і, випивши склянку води та поснідавши, присвятіть вільний час тим завданням, які даються найважче. Ви будете здивовані результатом!

Зокрема, кажуть, вранці ідеально вивчати іноземні мови.

12. Не перевчайтесь

І це, мабуть, буде найприємніша порада: забагато навчання шкодить здоров’ю і вашій увазі. Якщо сьогодні ви вчитеся без зупинки, то завтра вам буде важко зосередитися на навчанні хоча б на кілька хвилин.

Знайте свою межу і не намагайтеся перебороти втому.


А ви знаєте, як зосередитися на навчанні? Чи вдається вам застосовувати такі поради в житті? Які інші методи вам допомагають? Залишайте свої коментарі нижче.

Вдалого навчання і щастя вам!

Інформацію взято з сайтів wikihowBuzzle.

Хочеш більше корисних матеріалів для підготовки до ЗНО?Підписуйся на наш канал на Youtube! Там багатеЗНО цікавого :)


ЗНО Поради Навчання

Коментарів: 0