Поради для навчання: як вдало підготуватися до екзамену / тестування / контрольної

Ніщо так не допоможе прекрасно скласти ЗНО, як впевнене особисте рішення: готуватися серйозно і готуватися правильно. Ось наші поради для навчання для вашої ефективної підготовки до важливих іспитів.

Робіть флеш-картки: з формулами, термінами, новими словами…

Ніщо так не допоможе прекрасно скласти ЗНО, як впевнене особисте рішення: готуватися серйозно і готуватися правильно. Ось наші поради для навчання для вашої ефективної підготовки до важливих іспитів.

1. Виконуйте шкільну програму і вчіться регулярно. Щоденне відвідування уроків і регулярне виконання всіх завдань – найважливіше для здобуття інформації, яка вам необхідна для складання екзамену. Виконуйте свою роботу і ваші шанси на успіх – злітають. Гарантовано.

2. Створюйте мнемонічні фрази. Це такі вирази, що допомагають запам’ятати формули, ключові поняття, визначення тощо. Наприклад, «МаВПа БуФ» – після цих приголосних пишемо апостроф.

3. Ведіть конспект. Це має бути окремий зошит для ваших особистих записів інформації, що може бути на екзамені. Наприклад, для ЗНО з української мови – це правила, визначення, тренувальні вправи – у порядку програми підготовки до ЗНО, для літератури – конспекти статей з підручника, ваші перекази творів, літературознавчий словничок, для творчого завдання – зошит із теорією написання творів, цитатами, готовими прикладами з літератури, історії і життя, ваші пробні творчі завдання.

4. Робіть «флеш-картки» (англ. flash card – картка з текстом і картинкою, призначена для навчання). Виготовлення таких карток займає трохи часу, проте відволікає вас від рутинного читання і писання. «Флеш-картки» – ідеальні для вивчення нових слів з іноземної мови, формул з математики і фізики, термінів з біології і хімії, дат і людей з історії. Для української мови і літератури картки можуть знадобитися для вивчення цитат і прикладів для творчих завдань, фразеологізмів, правил, літературних творів (твір – автор – жанр – стиль), літературознавчих понять тощо.

Ви можете робити паперові картки або використовувати спеціальні програмки, як-от Anki чи Memrise.

5. Перевіряйте самі себе. Щоб переконатися, що ви засвоїли матеріал, проводьте «самоекзамен». Під час навчання робіть список ключових слів і запитань, залишаючи біля кожного трохи місця. Згодом, влаштуйте собі екзамен, відповідайте на власні питання і навіть ставте собі оцінки (або купляйте цукерки:))

6. Розберіться, як побудований іспит. Він складається лише з тестових завдань чи також з завдань з розгорнутою відповіддю? Якого типу ці завдання? Запитайте у свого вчителя більше про типи питань. Лише знаючи, як побудований екзамен, дуже допоможе у підготовці.

7. Дізнайтеся, як оцінюють екзамен. Чи всі завдання оцінюють однаково, чи деякі з них – більш важливі і складні? Чи є «штрафні бали» за неправильні відповіді чи списування? Коли ви зрозумієте, як оцінюють ваш екзамен, будете знати, над чим варто попрацювати найбільше.

8. Спіть достатньо. Ті з вас, хто мирно спить усю ніч (замість нічного навчання чи зависання в Інтернеті), 100% будуть більш уважними і зосередженими, вчитимуться набагато легше і швидше, ніж ті, хто недосипає. Особливо це стосується останнього тижня перед іспитом: дуже чітко дотримуйтеся режиму в ці дні, тоді в день екзамену почуватимете себе чудово, хоча би фізично.

9. Не забувайте робити перерви. Необхідно робити короткі перерви, щоб мозок зміг обробити і утримати інформацію. Робіть перерви, а коли починаєте навчатися знову, повторіть попередній матеріал, а тоді переходьте до чогось нового.

10. Не навчайтеся лише самостійно. Навчання з іншим людьми – чудовий спосіб покращити якість навчання і настрій:)

А тепер діліться: у вас є цікаві поради для навчання?

І хай все у вас буде на 200 балів!

Інформація звідсіля і звідси.

Світлина з Flickr.

Поради ЗНО Навчання

Автор допису: Анна Огойко

Листопад, 22, 2018


    Коментарів опубліковано: 0