10 порад для навчання: як вдало підготуватися до екзамену / тестування / контрольної

10 порад для навчання: як вдало підготуватися до екзамену / тестування / контрольної

8 травня 2020 | Анна Огойко |

Ніщо так не допоможе прекрасно скласти ЗНО, як впевнене особисте рішення: готуватися серйозно і готуватися правильно. Ось наші поради для навчання для твоєї ефективної підготовки до важливих іспитів.

1. Виконуй шкільну програму і вчися регулярно

Щоденне відвідування уроків (навіть якщо вони відбуваються онлайн) і регулярне виконання всіх завдань – найважливіше для здобуття інформації, яка тобі необхідна для складання екзамену. Виконуй свою роботу і твої шанси на успіх – злітають. Гарантовано.

2. Створюй мнемонічні фрази

Це такі вирази, що допомагають запам’ятати формули, ключові поняття, визначення тощо. Наприклад, «МаВПа БуФ» – після цих приголосних пишемо апостроф.

3. Веди конспект

Це має бути окремий зошит для твоїх особистих записів інформації, що може бути на екзамені. Наприклад, для ЗНО з української мови – це правила, визначення, тренувальні вправи – у порядку програми підготовки до ЗНО, для літератури – конспекти статей з підручника, перекази творів, літературознавчий словничок, для творчого завдання – зошит із теорією написання творів, цитатами, готовими прикладами з літератури, історії і життя, твої пробні творчі завдання.

4. Роби «флеш-картки»

«Флеш-картки» (англ. flash card – картка з текстом і картинкою, призначена для навчання). Виготовлення таких карток займає трохи часу, проте відволікає тебе від рутинного читання і писання. «Флеш-картки» – ідеальні для вивчення нових слів з іноземної мови, формул з математики і фізики, термінів з біології і хімії, дат і людей з історії.

Для української мови і літератури картки можуть знадобитися для вивчення цитат і прикладів для творчих завдань, фразеологізмів, правил, літературних творів (твір – автор – жанр – стиль), літературознавчих понять тощо.

Роби флеш-картки: з формулами, термінами, новими словами…

Ви можете робити паперові картки або використовувати спеціальні програмки, як-от Anki чи Memrise.

5. Перевіряй себе

Щоб переконатися, що матеріал уклався тобі в голові добре, проводь «самоекзамен». Під час навчання роби список ключових слів і запитань, залишаючи біля кожного трохи місця. Згодом, влаштуй собі екзамен, відповідай на власні питання і навіть став собі оцінки (або купляй цукерки:))

6. Розберися, як побудований іспит

Він складається лише з тестових завдань чи також з завдань з розгорнутою відповіддю? Якого типу ці завдання? Запитай у свого вчителя більше про типи питань. Навіть знання про те, як побудований екзамен, дуже допоможе у підготовці.

7. Дізнайся, як оцінюють екзамен

Чи всі завдання оцінюють однаково, чи деякі з них – більш важливі і складні? Чи є «штрафні бали» за неправильні відповіді чи списування? Коли ти зрозумієш, як оцінюють твій екзамен, будеш знати, над чим варто попрацювати найбільше.

8. Спи достатньо

Той з вас, хто мирно спить усю ніч (замість нічного навчання чи зависання в Інтернеті), 100% буде більш уважним і зосередженим, вчитиметься набагато легше і швидше, ніж той, хто недосипає. Особливо це стосується останнього тижня перед іспитом: дуже чітко дотримуйся режиму в ці дні, тоді в день екзамену почуватимете себе чудово, хоча би фізично.

9. Не забувай робити перерви

Необхідно робити короткі перерви, щоб мозок зміг обробити і утримати інформацію. Роби перерви, а коли починаєш навчатися знову, повтори попередній матеріал, а тоді переходь до чогось нового.

10. Не навчайся лише самостійно

Навчання з іншими людьми – чудовий спосіб покращити якість навчання і настрій:)


А тепер ділися: у тебе є цікаві поради для навчання? І хай все у тебе буде на всі 200!

Інформаціязвідсіляізвідси.

Хочеш більше корисних матеріалів для підготовки до ЗНО?Підписуйся на наш канал на Youtube! Там багатеЗНО цікавого :)


Поради ЗНО Навчання

Коментарів: 0