Якщо запитаєте мене, якукнигу №1я би порадила мати і читати для підготовки до ЗНО з української, я без вагань скажу – “Український правопис”! А якщо ви раптом зібралися складати тестування з українськоїна 190-200 балів, то правопис простообов’язковомає стояти у вас на полиці чи бути в основних закладках браузера. Що ж це за книга і як нею користуватись?
Правопис для мови – це як Конституція для держави. Це всі основні закони і правила, які укладають мудрі люди, щоб не пустити мову у вільне плавання, а хоч якось її контролювати – на письмі. Правопис допомагає уникнути суперечностей: як писати – з великої чи з малої, де ставити тире, а де двокрапку тощо.
Для складання ЗНО вам потрібно знати таку істину:
ЯК У ПРАВОПИСІ – ТІЛЬКИ ТАК І ПРАВИЛЬНО.
З різноманітних посібників різних років, а також з уст різних учителів ви можете дізнатися багато цікавого про українську мову, але у деяких випадках ця інформація може не сходитися з тим, що каже Український правопис. ПАМ’ЯТАЙТЕ!!! Правопис завжди перемагає!
______________________________________
Ще одна дуже важлива інформація для вас: дуже багато слів у завданнях тестів беруть саме з прикладів Українського правопису. Розумієте тепер, чому так важливо цю книжку і читати, і перечитувати, і просто гортати ?
Можете попросити своїх близьких чи друзів, з якими ви навчаєтеся разом, диктувати вам випадкові слова із правопису, щоби ви запам’ятовували їх написання. Ті слова, у яких робите помилки, виписуйте великими літерами на папірчик і чіпляйте його собі, наприклад, на холодильник чи дзеркало (залежить, де ви проводите більше часу:))
______________________________________
Український правопис складається з таких розділів:
І. Правопис основи слова
ІІ. Правопис закінчень відмінюваних слів
ІІІ. Правопис слів іншомовного походження
ІV. Правопис власних назв
V. Найголовніші правила пунктуації.
Дуже важливим для вас є ПОКАЖЧИК наприкінці (С. 186, якщо ви користуєтесь книгою). Проблемне слово ви шукаєте там – а тоді переглядаєте параграф, де йдеться про правило написання цього й подібних слів.
______________________________________
ДЕ ЗНАЙТИ УКРАЇНСЬКИЙ ПРАВОПИС?
Тут у вас є три варіанти:
- Купити книгу
Купити Український правопис можете у книгарнях вашого міста або замовити в Інтернеті, наприклад, тут. При купівлі звертайте увагу на:
- рік видання – має бути 2007 і далі.
- видавництво – Наукова думка.
- назву книги – має бути просто “Український правопис”, а не “Український правопис в таблицях”, “Український правопис з поясненнями” тощо.
- Завантажити з Інтернету
Можете завантажити Український правопис просто зараз у форматі pdf (видання 2012 року)або word (видання 2007 року).
- Користуватися он-лайн
Сайт pravopys.net хороший тим, що там немає нічого зайвого, крім власне змісту Українського правопису. Зручність такого варіанту правопису – у простоті та швидкості пошуку.
______________________________________
Отож, читайте Український правопис при повторенні якоїсь теми (наприклад, вживання апострофа чи Родовий відмінок іменників), перевіряйте у правописі написання слів і вживання розділових знаків, будьте розумними і щасливими! :)