Книга: «Український правопис»

Книга: «Український правопис»

5 жовтня 2012 | Анна Огойко |

Якщо запитаєте мене, якукнигу №1я би порадила мати і читати для підготовки до ЗНО з української, я без вагань скажу – “Український правопис”! А якщо ви раптом зібралися складати тестування з українськоїна 190-200 балів, то правопис простообов’язковомає стояти у вас на полиці чи бути в основних закладках браузера. Що ж це за книга і як нею користуватись?

Правопис для мови – це як Конституція для держави.  Це всі основні закони і правила, які укладають мудрі люди, щоб не пустити мову у вільне плавання, а хоч якось її контролювати – на письмі. Правопис допомагає уникнути суперечностей: як писати – з великої чи з малої, де ставити тире, а де двокрапку тощо.

Для складання ЗНО вам потрібно знати таку істину:

ЯК У ПРАВОПИСІ – ТІЛЬКИ ТАК І ПРАВИЛЬНО.

З різноманітних посібників різних років, а також з уст різних учителів ви можете дізнатися багато цікавого про українську мову, але у деяких випадках ця інформація може не сходитися з тим, що каже Український правопис. ПАМ’ЯТАЙТЕ!!! Правопис завжди перемагає!

______________________________________

Ще одна дуже важлива інформація для вас: дуже багато слів у завданнях тестів беруть саме з прикладів Українського правопису. Розумієте тепер, чому так важливо цю книжку і читати, і перечитувати, і просто гортати ?

Можете попросити своїх близьких чи друзів, з якими ви навчаєтеся разом, диктувати вам випадкові слова із правопису, щоби ви запам’ятовували їх написання. Ті слова, у яких робите помилки, виписуйте великими літерами на папірчик і чіпляйте його собі, наприклад, на холодильник чи дзеркало (залежить, де ви проводите більше часу:))

______________________________________

Український правопис складається з таких розділів:

І. Правопис основи слова

ІІ. Правопис закінчень відмінюваних слів

ІІІ. Правопис слів іншомовного походження

ІV. Правопис власних назв

V. Найголовніші правила пунктуації.

Дуже важливим для вас є ПОКАЖЧИК наприкінці (С. 186, якщо ви користуєтесь книгою). Проблемне слово ви шукаєте там – а тоді переглядаєте параграф, де йдеться про правило написання цього й подібних слів.

______________________________________

ДЕ ЗНАЙТИ УКРАЇНСЬКИЙ ПРАВОПИС?

Тут у вас є три варіанти:

  1. Купити книгу

Купити Український правопис можете у книгарнях вашого міста або замовити в Інтернеті, наприклад, тут. При купівлі звертайте увагу на:

  • рік видання – має бути 2007 і далі.
  • видавництво – Наукова думка.
  • назву книги – має бути просто “Український правопис”, а не “Український правопис в таблицях”, “Український правопис з поясненнями” тощо.
  1. Завантажити з Інтернету

Можете завантажити Український правопис просто зараз у форматі pdf (видання 2012 року)або word (видання 2007 року).

  1. Користуватися он-лайн

Сайт pravopys.net хороший тим, що там немає нічого зайвого, крім власне змісту Українського правопису. Зручність такого варіанту правопису – у простоті та швидкості пошуку.

______________________________________

Отож, читайте Український правопис при повторенні якоїсь теми (наприклад, вживання апострофа чи Родовий відмінок іменників), перевіряйте у правописі написання слів і вживання розділових знаків, будьте розумними і щасливими! :)


Корисно Книга Мова

Коментарів: 0